grzybyhobby.pl

Reklama

eBiuletyn-Newsletter

Purchawica GOTOWE podłoże zaszczepione grzybnią KARTONIK

Purchawica GOTOWE podłoże zaszczepione grzybnią KARTONIK

Purchawica olbrzymia GOTOWE PODŁOŻE Z GRZYBNIĄ w kartoniku - Najbardziej trudny, pracochłonny oraz czasochłonny etap przygotowania podłoża oraz jego szczepienia w tym wypadku mamy za sobą. Waga ok 3kg.

Więcej szczegółów

Promocja!
26,99 zł brutto

30,00 zł brutto

Stan: Tego produktu brak w magazynie

0 dostępny


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny


GOTOWE podłoże zaszczepione grzybnią

purchawicy olbrzymiej (czasznicy olbrzymiej).


WAGA PODŁOŻA TO ok 3KG


purchawica olbrzymia
 

IDEALE DO ZAKŁADANIA AMATORSKIEJ UPRAWY  NA OTWARTYM TERENIE. GOTOWE PODŁOŻE WYSTARCZY JEDYNIE WKOPAĆ W ODPOWIEDNIE, CIENISTE MIEJSCE W OGRODZIE I W SUCHE UPALNE DNI PODLEWAĆ.

Do każdego zamówienia dołączona zostanie instrukcja zawierająca najistotniejsze dane dotyczące uprawy

 

 

PURCHAWICA OLBRZYMIA (Langermannia gigantea) inaczej nazywana również CZASZNICĄ OLBRZYMIĄ choć występuje w Polsce pospolicie jest mało znana jako grzyb jadalny, ponieważ podlegała ścisłej ochronie gatunkowej (od 9 października 2014 r. został wykreślony z listy gatunków grzybów chronionych).

 Ten wyjątkowy grzyb, jak sama nazwa wskazuje może dorastać do stosunkowo dużych rozmiarów i osiągać prawie metrową średnicę oraz wagę dochodzącą do 20kg. Do celów kulinarnych wybieramy jednak mniejsze owocniki, które na przekroju posiadają biały kolor. Wspaniały do smażenia, duszenia, marynowania. W kuchni wykorzystywany  jako danie główne oraz aromatyczny dodatek do sosów czy zup.

Występuje od lata do jesieni przeważnie poza lasem, w miejscach żyznych, na trawnikach, w parkach, ogrodach, zaroślach wśród pokrzyw.


   
Uprawę na otwartym terenie można zakładać od wiosny do jesieni. Uprawę prowadzi się w miejscach  przypominających naturalne stanowisko tego grzyba.  

 

Purchawica olbrzymia owocniki czasnica olbrzymia grzyby

 

 

Koszyk  

jest pusty