grzybyhobby.pl

Reklama

eBiuletyn-Newsletter

Shiitake kostka - gotowy substrat przerośnięty grzybnią

Shiitake kostka - gotowy substrat przerośnięty grzybnią

Shiitake kostka - gotowe sprasowane, przerośniete grzybnią podłożę do uprawy tego grzyba.

Waga kostki ok 3,5kg.

Więcej szczegółów


20,99 zł brutto

Stan:

12 dostępnych


  PRZEROŚNIĘTE GRZYBNIĄ PODŁOŻE DO UPRAWY SHIITAKE

(twardziaka jadalnego).

Substar shiitake - przerosniete grzybnią shitake podłoże
   


   waga:
ok 3,5  kg

   wielkość: ok 20*20*20 cm
   pierwsze grzyby: do
   1-2 tygodni

   przewidywany ogólny
   zbiór:
ok 1-2kg

   temperatura uprawy:
   10-22stopniC

   miejsce uprawy: chłodne
   miejsce w
domu, piwnicy,
   garażu itp.
Do każdego zamówienia dołączona zostanie instrukcja zawierająca najistotniejsze dane dotyczące uprawy.czyli WSZYSTKO do wyhodowania własnych, ekologicznych i świeżych grzybów SHII-TAKE.

shiitake podłoza


Shitake jest bardzo znanym grzybem uprawianym ze względu na właściwości smakowe, zapachowe oraz lecznicze.


 W tradycyjnej medycynie chińskiej znane również jako „eliksir życia” z powodu swojego unikalnego składu i właściwości. Powoduje odzyskanie
witalności i wigoru, wzmacnia system odpornościowy oraz pomaga w zwalczaniu stresu. Najważniejsze zalety to jednak działanie złożonego węglowodanu, który pobudza układ immunologiczny do zwalczania komórek nowotworowych oraz zapobiega starzeniu się. Odmładzają organizm od środka, co pozwala zachować na dłużej młody wygląd oraz lepsze samopoczucie. Jest bardzo silnym utleniaczem, niszczy wolne rodniki i zapobiega starzeniu się skóry. Twardziak  japoński  jest doskonały do spożycia w stanie świeżym, suszonym, nadają się do marynowania i kwaszenia. Shitake jest jednym z najstarszych na świecie grzybem, uprawianym przez człowieka.

Krótka instrukcja hodowli shiitake na gotowym substracie.

Kostkę shiitake należy wyjąć z plastikowego worka z mikrofiltrem i umieścić w miejscu spelniającym następujące warunki:

- światło dzienne lub sztuczne o natężeniu ok 400 luxów 8 godzin na dobę. Kostka nie może być narażona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

- wysoka wilgotność na pozionie 85-90%.

- temperatura w granicach 10-20 stopni C. Im niższa temperatura uprawy tym grzyby wolniej rosną, mają jednak lepszą jakość i wyższy plon.  

Gdy nie jesteśmy w stanie utrzymać wysokiej wilgotności w pomieszczeniu uprawowym, możemy kostkę umieścić np w pustym akwarium spryskując wodą jego ścianki i przykrywając workiem foliowym. Należy jednak pamiętać aby kilka razy dziennkie, akwarium przewietrzyć. 
Możemy również zrobić mini folię i nawilżać podłoże spryskiwaczem do kwiatów.

Do tygodnia po umieszczeniu kostki w sprzyjających warunkach na powierzchni substratu powinny zawiązywać się grzyby. Grzyby sa gotowe do zbioru gdy kapelusz zaczyna się prostować, ale jego dolne krawędzie są jeszcze podwinięte ku dołowi. Owocniki z substratu należy delikanie wykręcać nie pozostawiając na nim żadnych resztek (ewentualne "korzenie" i martwe grzyby powinno się jak najszybciej usuwać).

Po pierwszym rzucie oczyszczoną kostkę shiitake pozostawiamy w temp. 20 stopni C, w tak zwanym spoczynku na kilka tygodni. Im dłuższy jest czas odpoczynku, tym więcej powinniśmy zebrać grzybów w następnym rzucie. 

Aby blok pobudzić do kolejnego owocowania należy całkowicie go zanużyć w chłodnej wodzie na około 24 godziny, aby "się napił".

Po namoczeniu blok stawiamy ponownie w miejsce uprawy i postępujemy od nowa. Po tygoniu powinien pojawić się nowy rzut.

 Czynność taką możemy powtórzyć 3-5 razy.
 
 

Grzyby shiitake wyrastające na gotowym substracie

 

Szczegółową instrukcje uprawy shiitake, znajdą Państwa na Naszej stronie internetowej grzybyhobby.pl w dziale instrukcje - TUTAJ  

 

Koszyk  

jest pusty