grzybyhobby.pl

Reklama

eBiuletyn-Newsletter

Kania GOTOWE podłoże zaszczepione grzybnią KARTONIK

Kania GOTOWE podłoże zaszczepione grzybnią KARTONIK

Wszystkie zdjęcia

Czubajka Kania GOTOWE PODŁOŻE Z GRZYBNIĄ w kartoniku - Najbardziej trudny, pracochłonny oraz czasochłonny etap przygotowania podłoża oraz jego szczepienia w tym wypadku mamy za sobą. Waga ok 3kg.

Więcej szczegółów

Promocja!
26,99 zł brutto

30,00 zł brutto

Stan:

42 dostępnych


GOTOWE podłoże zaszczepione grzybnią

czubajki kani (MACROLEPIOTA PROCERA).

WAGA PODŁOŻA TO ok 3KG


czybajka kania
 

IDEALE DO ZAKŁADANIA AMATORSKIEJ UPRAWY  NA OTWARTYM TERENIE. GOTOWE PODŁOŻE WYSTARCZY JEDYNIE WKOPAĆ W ODPOWIEDNIE, CIENISTE MIEJSCE W OGRODZIE I W SUCHE UPALNE DNI PODLEWAĆ.


CZUBAJKA KANIA (MACROLEPIOTA PPROCERA) sowa, cyganka...

W naszym klimacie pospolity grzyb jadalny, stosunkowo duży, czasem można znaleźć giganty o wadze prawie kilograma. 

Jest niezwykle ceniony w kuchni za swoje walory smakowe. Jada się głównie kapelusze dorosłych osobników, które uchodzą za rarytas, panierowane w jajku są porównywane w smaku do kotleta schabowego. 

W naturze spotkać go można od lipca do października na brzegach lasów liściastych i iglastych, na polanach leśnych, ląkach graniczących z lasem. 

Dorasta do wysokości 20- 40 cm. Kapelusz pokryty koncentrycznie rozłożonymi brunatnymi łuskami i popękaną skórką.
Za młodu ma kształt kulisty lub jajowaty – w tym stadium łatwo pomylić kanię z muchomorem, dlatego zaleca się zbieranie kań dojrzałych, o kapeluszach wypukłych lub rozpostartych, w kształcie parasola, z garbem w środku. Brzeg kapelusza biały, lub kremowy, postrzępiony, środek ciemniejszy, niepopękany.

Uprawę na otwartym terenie można zakładać od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Prowadzi sie ją w miejscach przypominających  w ogrodzie, naturalne stanowisko tego grzyba. 

 

czubajka kania

 

 

Koszyk  

jest pusty