grzybyhobby.pl

Reklama

eBiuletyn-Newsletter

Opieńka Miodowa grzybnia (20 kołków)

Opieńka Miodowa grzybnia (20 kołków)

Wszystkie zdjęcia

Opieńka Miodowa - grzybnia  w postaci zaszczepionych drewnianych kołeczków (20sztuk), umieszczonych w specjalnym worku z mikrofiltrem (gwarantuje sterylność i wyklucza skażenie biologiczne).

Więcej szczegółów


10,99 zł brutto

Stan:

10 dostępnych


 opieńka miodowa grzybnia na kołkach

Grzybnia opieńki miodowej (Armillariella mellea).

IDEALNA DO ZAKŁADANIA AMATORSKIEJ UPRAWY NA DREWNIANYCH PNIAKACH.

Grzybnia ta sprzedawana jest w postaci zaszczepionych drewnianych kołeczków (20 kołków), umieszczonych w specjalnych workach z mikrofiltrem, który gwarantuje sterylność oraz wyklucza skażenie biologiczne !

Do każdego zamówienia dołączona zostanie instrukcja zawierająca najistotniejsze dane dotyczące uprawy.
 


Opieńka miodowa w naturze rośnie od drugiej połowy września do końca października na pniach i pniakach drzew iglastych i liściastych, zwykle gromadnie.

Kapelusz miodowożółty lub rdzawobrązowy, czasami żółtozielonkawy lub czarnobrązowy, pokryty brązowymi łuskami (najciemniejsze i najgęstsze pośrodku); w dojrzałych owocnikach łuski często zanikają. Za młodu kapelusz półkulisty, później wypukły, w końcu płaski, często z tępym garbkiem pośrodku. Miąższ biały nie zmienia koloru po przekrojeniu, w kapeluszu miękki, w trzonie – twardy, włóknisty.

Grzyb jadalny po ugotowaniu, niedogotowany może spowodować u niektórych osób bóle żołądka lub lekkie zatrucie. Najlepszy do marynowania.

W Polsce bardzo znany i ceniony.

Powoduje straty w leśnictwie bo pasożytuje na żywych pniach drzew, szczególnie na świerkach. Szybko rozkłada pnie ściętych drzew np, w ogrodach,  przy drogach...


Uprawiana prawie na wszystkich gatunkach drzew zarówno liściastych jak i iglastych.

 

 Szczegółowe instrukcje uprawy grzybów za pomocą grzybni na kołkach, znajdą Państwa na Naszej stronie internetowej grzybyhobby.pl w dziale instrukcje -  TUTAJ  

 

opieńka miodowa grzybnia na kołkach

Koszyk  

jest pusty