grzybyhobby.pl

Reklama

eBiuletyn-Newsletter

Opieńka Miodowa grzybnia (100 kołków)

Opieńka Miodowa grzybnia (100 kołków)

Opieńka Miodowa - grzybnia  w postaci zaszczepionych drewnianych koł ków 100sztuk, umieszczonych w specjalnym worku z mikrofiltrem.

Więcej szczegółów

Promocja!
39,99 zł brutto

50,00 zł brutto

Stan:

57 dostępnych


 opieńka miodowa grzybnia na kołkach

Grzybnia opieńki miodowej (Armillariella mellea).

 Grzybnia sprzedawana jest w postaci zaszczepionych drewnianych kołków
100 sztuk
 

 Duże opakowania -po 100 sztuk kołków- powstały z myślą o tych amatorach "grzybowych hodowli", którzy chcą zaszczepić większą ilość drewnianych klocków czy pniaków, oszczędzając przy tym trochę gotówki.


Opieńka miodowa w naturze rośnie od drugiej połowy września do końca października na pniach i pniakach drzew iglastych i liściastych, zwykle gromadnie.

Kapelusz miodowożółty lub rdzawobrązowy, czasami żółtozielonkawy lub czarnobrązowy, pokryty brązowymi łuskami (najciemniejsze i najgęstsze pośrodku); w dojrzałych owocnikach łuski często zanikają. Za młodu kapelusz półkulisty, później wypukły, w końcu płaski, często z tępym garbkiem pośrodku. Miąższ biały nie zmienia koloru po przekrojeniu, w kapeluszu miękki, w trzonie – twardy, włóknisty.

Grzyb jadalny po ugotowaniu, niedogotowany może spowodować u niektórych osób bóle żołądka lub lekkie zatrucie. Najlepszy do marynowania.

W Polsce bardzo znany i ceniony.

Powoduje straty w leśnictwie bo pasożytuje na żywych pniach drzew, szczególnie na świerkach. Szybko rozkłada pnie ściętych drzew np, w ogrodach,  przy drogach...


Uprawiana prawie na wszystkich gatunkach drzew zarówno liściastych jak i iglastych.

 

 Szczegółowe instrukcje uprawy grzybów za pomocą grzybni na kołkach, znajdą Państwa na Naszej stronie internetowej grzybyhobby.pl w dziale instrukcje -  TUTAJ  

 

opieńka miodowa grzybnia na kołkach

  

Koszyk  

jest pusty