grzybyhobby.pl

Reklama

eBiuletyn-Newsletter

Zimówka Aksamitnotrzonowa grzybnia (20 kołków)

Zimówka Aksamitnotrzonowa grzybnia (20 kołków)

Wszystkie zdjęcia

Zimówka - Enoki Grzybnia  w postaci zaszczepionych drewnianych kołeczków, umieszczonych w specjalnym worku z mikrofiltrem, który gwarantuje sterylność i wyklucza skażenie biologiczne.

Więcej szczegółów


10,99 zł brutto

Stan: Tego produktu brak w magazynie

0 dostępny


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny


 

Grzybnia  Zimówki aksamitnotrzonowej (Flammulina velutipes ) inaczej płomiennica zimowa.

IDEALNA DO ZAKŁADANIA AMATORSKIEJ UPRAWY NA DREWNIANYCH PNIAKACH.

Grzybnia ta sprzedawana jest w postaci zaszczepionych drewnianych kołeczków (20 kołków), umieszczonych w specjalnych workach z mikrofiltrem, który gwarantuje sterylność oraz wyklucza skażenie biologiczne !

 

Do każdego zamówienia dołączona zostanie instrukcja zawierająca najistotniejsze dane dotyczące uprawy.

 

zimowka


Zimówka aksamitnotrzonowa – Flammulina velutipes

Występuje w warunkach naturalnych na drewnie martwych lub zamierających drzew liściastych, a niekiedy również iglastych. Często nazywana "grzybem zimowym", ponieważ jej owocniki pojawiają się od października do grudnia. W czasie dużych mrozów owocniki zamarzają i przestają rosnąć, a po ociepleniu wznawiają wzrost. Jeżeli zima jest łagodna, to zimówka owocuje aż do marca.

Owocniki zimówki występują kępami. Kapelusze mają średnicę 3-6cm, są barwy żółtej do żółtobrązowej, często z ciemniejszym środkiem. Trzon cienki, długości 4-10cm, miodowożółty, ciemniejący ku dołowi aż do czarnobrązowego. Powierzchnia trzonu pokryta jest gęstymi, krótkimi włoskami, aksamitno-zamszowata. Blaszki białe, później żółtawe. Miąższ cienki, żółtawy i delikatny.

Owocniki zimówki zawierają witaminy z grupy B i sole mineralne. Badania wykazały, że posiadają one właściwości antybakteryjne, antysklerotyczne i antynowotworowe.


Uprawę zimówki można zakładać od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Grzybnia przerasta drewno w ciągu kilku miesięcy. Zakładając uprawę wczesną wiosną pierwsze grzyby możemy zbierać już jesienią.

Kiedy grzybnia przerośnie drewno (3-6miesięcy), pniaki zakopujemy w ziemi na 1/3 ich wysokości. Folię zabezpieczającą miejsce szczepienia usuwamy. Pniaki powinny być ustawione w miesiącach cienistych i wilgotnych, najlepiej wśród krzewów i drzew.

 Owocniki tworzą się, kiedy temperatura, wiosną lub jesienią, wynosi 2-14°C. Plonowanie może trwać przez całą zimę, jeżeli jest ona łagodna. Zimówka plonuje przez 3-5 lat.


Szczegółowe instrukcje uprawy grzybów za pomocą grzybni na kołkach, znajdą Państwa na Naszej stronie internetowej grzybyhobby.pl w dziale instrukcje - TUTAJ
 
grzybnia zimowki
   

Koszyk  

jest pusty