grzybyhobby.pl

Reklama

eBiuletyn-Newsletter

Polówka Wiązkowa grzybnia (20 kołków)

Polówka Wiązkowa grzybnia (20 kołków)

Wszystkie zdjęcia

Polówka Wiązkowa - Piopino Grzybnia  postaci zaszczepionych drewnianych kołeczków, umieszczonych w specjalnym worku z mikrofiltrem, który gwarantuje sterylność i wyklucza skażenie biologiczne.

Więcej szczegółów


10,99 zł brutto

Stan:

193 dostępnych


polówka wiązkowa grzybnia

Grzybnia polówki wiązkowej grzyb piopino

IDEALNA DO ZAKŁADANIA AMATORSKIEJ UPRAWY NA DREWNIANYCH PNIAKACH.

Grzybnia ta sprzedawana jest w postaci zaszczepionych drewnianych kołeczków (20 kołków), umieszczonych w specjalnych workach z mikrofiltrem, który gwarantuje sterylność oraz wyklucza skażenie biologiczne !

 

Do każdego zamówienia dołączona zostanie instrukcja zawierająca najistotniejsze dane dotyczące uprawy.

polowka

Polówka wiązkowa -agrocybe aegerita

Polówka w naturze występuje głównie w krajach śródziemnomorskich. W środkowej i północnej Europie jest dość rzadka. Grzyby występują zwykle w kępach, na pniakach i gałęziach topoli i wierzby a także wiązów, jesionów i bzu czarnego.

Owocniki polówki mają kapelusze o barwie szarobrunatnej lub żółtorudawej, średnicy 2-10 cm. Blaszki są białawe, z wiekiem przybierające kolo brązowocynamonowy. Trrzon jest dość długi, nawet do 15 cm z wyraźnym biały pierścieniem w górnej części. Jadalne są kapelusze. Trzony są dość twarde i łykowate.

Młode owocniki polówki wiązkowej stanowią smaczny dodatek do potraw z drobiu i ryb, nadając im posmak mięsa wieprzowego. Mogą być także składnikiem sosów i zup. Doskonale nadają się do suszenia, nabierają wtedy intensywnego grzybowego zapachu, jak podają niektóre źródła, grzyby zawierają też swoiste substancje o działaniu antybiotycznym.

Zaszczepione pniaki umieszcza się w cienistym i wilgotnym miejscu . Grzybnia przerasta drewno w ciągu kilku miesięcy. Po całkowitym przerośnięciu drewna przez grzybnię, pniaki zakopujemy w ziemi na 1/3 ich wysokości w cienistym i wilgotnym miejscu, wśród krzewów i traw. Plonowanie trwa przez 3-6 lata.

 

 

Szczegółowe instrukcje uprawy grzybów za pomocą grzybni na kołkach, znajdą Państwa na Naszej stronie internetowej grzybyhobby.pl w dziale instrukcje - TUTAJ
 
grzybnia zimowki

 

 

Koszyk  

jest pusty