grzybyhobby.pl

Reklama

eBiuletyn-Newsletter

Soplówka Jeżowata grzybnia (20 kołków)

Soplówka Jeżowata grzybnia (20 kołków)

Wszystkie zdjęcia

Soplówka Jeżowata - Małpia Głowa Grzybnia w postaci zaszczepionych drewnianych kołeczków, umieszczonych w specjalnym worku z mikrofiltrem, który gwarantuje sterylność oraz wyklucza skażenie biologiczne.

Więcej szczegółów


10,99 zł brutto

Stan:

24 dostępnych


 soplówka grzybnia na kołkach

Grzybnia soplówki jeżowatej (hericium erinaceus).  Owocnika tego grzyba są w Polsce pod scisłą ochroną. 

IDEALNA DO ZAKŁADANIA AMATORSKIEJ UPRAWY NA DREWNIANYCH PNIAKACH.

Grzybnia ta sprzedawana jest w postaci zaszczepionych drewnianych kołeczków (20 kołków), umieszczonych w specjalnych workach z mikrofiltrem, który gwarantuje sterylność oraz wyklucza skażenie biologiczne !

 

Do każdego zamówienia dołączona zostanie instrukcja zawierająca najistotniejsze dane dotyczące uprawy.

soplowka jezowata grzybnia


W Polsce soplówka występuje bardzo rzadko na drewnie drzew liściastych i znajduje sie pod ochroną. Z powodu charakterystycznej budowy owocnika, który jest prawie kulisty i pokryty jakby sopelkami, nazywana bywa „małpią głową” lub brodą starca.

Barwa owocników w zależności od odmiany może być biała, biało-różowa lub biało-brązowa.

Uprawę soplówki można prowadzić na drewnie drzew liściastych lub trocinach. Uprawę prowadzi się podobnie jak boczniaka. Na otwartym terenie owocniki możemy zbierać wiosną i jesienią, jednak w naszych warunkach nie zawsze się udaje. Owocniki są wrażliwe na zmianę warunków. Znacznie pewniejsza i zarazem polecana jest uprawa w pomieszczeniach szczególnie na trocinach.GRZYB O UDOKUMENTOWANYCH WŁAŚCIWOŚCIACH LECZNICZYCH DLATEGO ZALICZANY DO GRUPY GRZYBÓW WITALNYCH.    

Uprawę amatorską możemy prowadzić na drewnie drzew liściastych, szczególnie zlecany jest dąb, buk, jesion, topola...
 
Szczegółowe instrukcje uprawy grzybów za pomocą grzybni na kołkach, znajdą Państwa na Naszej stronie internetowej grzybyhobby.pl w dziale instrukcje - TUTAJ
 
grzybnia zimowki
  

 

Koszyk  

jest pusty