grzybyhobby.pl

Reklama

eBiuletyn-Newsletter

MAITAKE Żagwica Listkowata grzybnia (20 kołków)

MAITAKE Żagwica Listkowata grzybnia (20 kołków)

Wszystkie zdjęcia

Maitake grzybnia w postaci zaszczepionych drewnianych kołeczków, umieszczonych w specjalnym worku z mikrofiltrem (gwarantuje sterylność i wyklucza skażenie biologiczne).

Więcej szczegółów


10,99 zł brutto

Stan:

151 dostępnych


zagwica listkowata grzybnia na kołkach

Grzybnia żagwicy listkowatej (Grifola frondosa). Owocnika tego grzyba są w Polsce pod scisłą ochroną. 

IDEALNA DO ZAKŁADANIA AMATORSKIEJ UPRAWY NA DREWNIANYCH PNIAKACH.

Grzybnia ta sprzedawana jest w postaci zaszczepionych drewnianych kołeczków (20 kołków), umieszczonych w specjalnych workach z mikrofiltrem, który gwarantuje sterylność oraz wyklucza skażenie biologiczne !

 

Do każdego zamówienia dołączona zostanie instrukcja zawierająca najistotniejsze dane dotyczące uprawy.


W Polsce żagwica listkowata występuje bardzo rzadko, częściej spotykany jest jedynie na terenie Puszczy Białowieskiej. Podobnie jak lakownica lśniąca, podlega całkowitej ochronie gatunkowej.

Żagwica tworzy owocniki w zarysie kulisty, kalafiorowaty, o średnicy do 30 cm. Jeden główny trzon rozgałęzia się na mniejsze spłaszczone odnogi, przechodzące w płaskie półkuliste lub wachlarzowate, cienkie kapelusze. Barwa owocników jest szara do oliwkowej lub szarobrązowej. Miąższ m a kwaskowaty smak i słodkawy zapach.

Gatunek ten budzi powszechne zainteresowanie ze względu na udokumentowane właściwości lecznicze. Wykorzystuje się ją do produkcji leków parafarmaceutyków.

Na skalę wielkotowarową uprawiana jest w Japonii, Chinach, Korei czy USA. Wielkotowarowa uprawa na trocinach tego grzyba jest dość trudna, ze względu na konieczność zachowania różnych warunków w czasie wiązania się owocników.

Uprawę amatorską możemy prowadzić na drewnie drzew liściastych, szczególnie zlecany jest dąb, buk, jesion, topola...
 
Szczegółowe instrukcje uprawy grzybów za pomocą grzybni na kołkach, znajdą Państwa na Naszej stronie internetowej grzybyhobby.pl w dziale instrukcje - TUTAJ
 
grzybnia zimowki
 
  

Koszyk  

jest pusty