grzybyhobby.pl

Reklama

eBiuletyn-Newsletter

Łuskwiak NAMEKO grzybnia (20kołków)

Łuskwiak NAMEKO grzybnia (20kołków)

Wszystkie zdjęcia

Łuskwiak nameko - grzybnia w postaci zaszczepionych drewnianych kołeczków, umieszczonych w specjalnym worku z mikrofiltrem, który gwarantuje sterylność.

 

Więcej szczegółów


10,99 zł brutto

Stan:

92 dostępnych


 luskwiak nameko grzybnia na kołkach

Grzybnia łuskwiaka nameko (pholiata nameko).

IDEALNA DO ZAKŁADANIA AMATORSKIEJ UPRAWY NA DREWNIANYCH PNIAKACH.

Grzybnia ta sprzedawana jest w postaci zaszczepionych drewnianych kołeczków (20 kołków), umieszczonych w specjalnych workach z mikrofiltrem, który gwarantuje sterylność oraz wyklucza skażenie biologiczne !

 

Do każdego zamówienia dołączona zostanie instrukcja zawierająca najistotniejsze dane dotyczące uprawy.

grzybnia nameko

Łuskwiak nameko (pholiata nameko)-  Gatunek ten w warunkach naturalnych występuje na terenie północnej Japonii, a także w zimniejszych rejonach Chin. Spotykany jest na drewnie obumarłych dęb&´w i buków.

 Owocniki niezbyt duże, o kapeluszu średnicy 2-7 cm, osadzonym na centralnie umieszczonym trzonie o długości 5-8 cm. Kapelusz lekko wypukły lub płaski. Ma barwę miodowo-brązową. Powierzchnia kapelusza jest błyszcząca i lepka. Blaszki są początkowo żółtawe i brązowieją z wiekiem. Owocniki występują kępami.

 Podłożem do uprawy łyskwiaka nameko może być drewno lub trociny prawie wszystkich drzew liściastych. Najlepiej jednak do tego celu nadają się buk, dąb, topola.


ZALICZANY DO GRZYBÓW WITALNYCH ZE WZGLĘDU NA UDOKUMENTOWANE WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE

Grzybnia wystarcza do zaszczepienia 1-2 drewnianych pniaków. Najlepiej nadają sie do tego świeżo ścięte, zdrowe pnie drzew lisciastych (składowanie nie dłużej niż 3 miesiące), o średnicy od 8-25 cm oraz długości 1-1,5 m. Jeśli w czasie składowania drewno mocno przeschło można je nawilżyć przez zamoczenie lub wielokrotne zraszanie wodą.

      Owocniki pojawiawiają sie na pniakach od 3-8 miesięcy od zaszczepienia i plonują rzutami przez okres  3-6 lat.
Szczegółowe instrukcje uprawy grzybów za pomocą grzybni na kołkach, znajdą Państwa na Naszej stronie internetowej grzybyhobby.pl w dziale instrukcje - TUTAJ
 
grzybnia zimowki
  

 

Koszyk  

jest pusty