grzybyhobby.pl

Reklama

eBiuletyn-Newsletter

Boczniak różowy grzybnia (20kołków)

Boczniak różowy grzybnia (20kołków)

Wszystkie zdjęcia

Boczniak różowy (pleurotus djamor). Grzybnia ta sprzedawana jest w postaci zaszczepionych drewnianych kołeczków (20 kołków), umieszczonych w specjalnych workach z mikrofiltrem,

Więcej szczegółów


10,99 zł brutto

Stan:

47 dostępnych


boczniak rózowy grzybnia na kołkach

Grzybnia boczniaka różowego (Pleurotus djamor) .


IDEALNA DO ZAKŁADANIA AMATORSKIEJ UPRAWY NA DREWNIANYCH PNIAKACH.

Grzybnia ta sprzedawana jest w postaci zaszczepionych drewnianych kołeczków
(20 kołków), umieszczonych w specjalnych workach z mikrofiltrem, który gwarantuje sterylność oraz wyklucza skażenie biologiczne !

 

Do każdego zamówienia dołączona zostanie instrukcja zawierająca najistotniejsze dane dotyczące uprawy.

Boczniak  różowy

 
W warunkach naturalnych grzyb ten występuje w klimacie tropikalnym i subtropikalnym, ponieważ ma wysokie wymagania termiczne. Zawiaski tworzą się w temperaturze 18-25ºC, zaś owocniki mogą dorastać 20-30ºC. Mróz niszczy całkowicie grzybnię dlatego przy uprawie na otwartej przestrzeni np. kłodach drzew na okres zimowy trzeba uprawę przenieść do pomieszczeń.

 Owocniki charakteryzują się różowo-pomarańczowym zabarwieniem. Młode owocniki są mocno różowe i w miarę dorastania zmieniają barwę na pomarańczową. Starsze i przejrzałe owocniki żółkną i jasnieją.

Idealny do letnich zbiorów,   kiedy boczniak ostrygowaty ma zbyt ciepło do owocowania. Wymaga bardzo dużej wilgotności powietrza.

Oprócz walorów smakowych boczniaki mają dużą wartość odżywczą, są bogate w łatwo przyswajalne białko, aminokwasy, witaminy z grupy B i sole mineralne. l00g grzybów zawiera tylko 30 kcal (126 kJ). W owocnikach boczniaka wykryto obecność substancji działających przeciwnowotworowo i obniżających poziom cholesterolu we krwi.

Grzybnia wystarcza do zaszczepienia 1-2 drewnianych pniaków. Najlepiej nadają sie do tego świeżo ścięte, zdrowe pnie drzew lisciastych (składowanie nie dłużej niż 3 miesiące), o średnicy od 8-25 cm oraz długości 1-1,5 m. Jeśli w czasie składowania drewno mocno przeschło można je nawilżyć przez zamoczenie lub wielokrotne zraszanie wodą. Owocniki pojawiawiają sie na pniakach od 3-8 miesięcy od zaszczepienia i plonują rzutami przez okres  3-6 lat. 

Grzybnia wrażliwa na mróz.  Zaszczepione kłody na zimę trzeba zabezpieczyc przed mrozem.
 
Szczegółowe instrukcje uprawy grzybów za pomocą grzybni na kołkach, znajdą Państwa na Naszej stronie internetowej grzybyhobby.pl w dziale instrukcje - TUTAJ
 
grzybnia zimowki

  

Koszyk  

jest pusty