grzybyhobby.pl

Reklama

eBiuletyn-Newsletter

Boczniak ostrygowaty ZESTAW (grzybnia+substrat)

Boczniak ostrygowaty ZESTAW (grzybnia+substrat)

BOCZNIAK OSTRYGOWATY zestaw grzybni z suchym substratem - Produkt tego typu nadaje się idealnie do amatorskiej uprawy grzybów. Z zestawu można uzyskać 9 kg gotowego zaszczepionego podłoża boczniaka ostrygowatego.

Więcej szczegółów

Promocja!
25,99 zł brutto

29,99 zł brutto

Stan:

55 dostępnych


owocniki boczniaka ostrygowatego


Zestaw do amatorskiej uprawy
BOCZNIAKA OSTRYGOWATEGO pleurotus ostreatus.


    Zestawy zawierają wszystko to, aby każdy z Państwa mógł, w jak najprostszy sposób, zacząć własną amatorską uprawę grzybów.

 Suchy substrat po nawilżeniu i zaszczepieniu daje nam ponad 9kg gotowego podłoża - IDEALNEGO, pod względem składu chemicznego,  do przerostu i wydania owocników przez daną grzybnię.


    Praktycznie każdy gatunek  z prezentowanych zestawów grzybów, oprócz wspaniałego smaku i dużych wartości odżywczych, oferuje również szereg właściwości leczniczych.
    Właściwości lecznicze grzybów znane są nie tylko z medycyny ludowej - głównie Dalekiego Wschodu, ale również z szeregu publikacji naukowych, kt&´re ukazują się na przełomie ostatnich lat także w Polsce (szerzej o właściwościach witalnych i leczniczych grzybów,piszemy na naszej stronie internetowej).


Waga gotowego substratu: 2 x 4,5kg
Miejsce uprawy: piwnica, garaż, zacienione miejsce w ogrodzie, itp.
Pierwsze zbiory: 5-8 tygodni
Temperatura hodowli: +10ºC ~ + 20ºC
waga kartonika: ok 3 kg 

 

 
 
Boczniak ostrygowaty występujący dość powszechnie w naszym klimacie. Tworzy owocniki o kapeluszach szerokości 5-30 cm, osadzone  najczęściej na bocznym trzonie o zmiennej średnicy i długości. Kolor kapelusza jest za młodu ciemnoszary do stalowobłękitnego, na starość jaśniejący szarobrązowy. Blaszki kapelusza są najczęściej białe, zbiegające aż na trzon. Miąższ jest biały, zwarty i aromatyczny z wyraźnym leśnym zapachem. Owocniki boczniaka wyrastają w charakterystycznych kępach zwykle na bocznych powierzchniach pni topól, buków i olch. W kępie zawierającej od kilku do kilkunastu owocników grzyby są ułożone dachówkowato i różnią się wielkością oraz dojrzałością.

 Boczniak ostrygowaty to grzyb o wysokich walorach konsumpcyjnych. Oprócz nich posiada duże wartości odżywcze. Jest bogaty w witaminy z grupy B (B1,B2 i B6), zawiera także duże ilości witaminy PP, niacyny oraz związki mineralne (potasu, wapnia, sodu, magnezu, żelaza, fosforu, cynku). Nie możemy tu zapomnieć o wartościowym białku, które w około 70% trawione jest przez organizm człowieka. W owocnikach boczniaka wykryto obecność B-D-glukanu, substancji która działa przeciwnowotworowo. Ponadto zawarty w boczniaku kwas foliowy i enzymy powodują obniżenie poziomu cholesterolu we krwi.
 

KRÓTKA POGLĄDOWA INSTRUKCJA UPRAWY

SZCZEGÓŁOWA INSTRUKCJA UPRAWY ZNAJDUJE SIĘ W KARTONIKU.

grzybnia z substratem boczniak eryngii

 

 

Koszyk  

jest pusty