grzybyhobby.pl

Reklama

eBiuletyn-Newsletter

Boczniak ogrodowy ELM ZESTAW (grzybnia+substrat)

Boczniak ogrodowy ELM ZESTAW (grzybnia+substrat)

BOCZNIAK OGRODOWY zestaw grzybni z suchym substratem - Produkt tego typu nadaje się idealnie do amatorskiej uprawy grzybów. Z zestawu można uzyskać 9 kg gotowego zaszczepionego podłoża boczniaka ogrodowego znanego również jako ELM oyster.

Więcej szczegółów

Promocja!
25,99 zł brutto

29,99 zł brutto

Stan:

75 dostępnych


owocnik boczniaka ogrodowego


Zestaw do amatorskiej uprawy
BOCZNIAKA OGRODOWEGO pleurotus ulmarius, znanego i popularnego w USA jako ELM OYSTER.


    Zestawy zawierają wszystko to, aby każdy z Państwa mógł, w jak najprostszy sposób, zacząć własną amatorską uprawę grzybów.

 Suchy substrat po nawilżeniu i zaszczepieniu daje nam ponad 9kg gotowego podłoża - IDEALNEGO, pod względem składu chemicznego,  do przerostu i wydania owocników przez daną grzybnię.


    Praktycznie każdy gatunek  z prezentowanych zestawów grzybów, oprócz wspaniałego smaku i dużych wartości odżywczych, oferuje również szereg właściwości leczniczych.
    Właściwości lecznicze grzybów znane są nie tylko z medycyny ludowej - głównie Dalekiego Wschodu, ale r&´wnież z szeregu publikacji naukowych, które ukazują się na przełomie ostatnich lat także w Polsce (szerzej o właściwościach witalnych i leczniczych grzybów,piszemy na naszej stronie internetowej).


Waga gotowego substratu: 2 x 4,5kg
Miejsce uprawy: piwnica, garaż, zacienione miejsce w ogrodzie, itp.
Pierwsze zbiory:4-6 tygodni
Temperatura hodowli: +12ºC ~ + 21ºC
waga kartonika: ok 3 kg 

 

 
Boczniak ogrodowy Elm Oyster inaczej Hypsizygus ulmarius to grzyb z rodziny boczniaków. Jest grzybem podobnym w uprawie do boczniaka ostrygowatego.  Uprawia się go łatwo i szybko. Rośnie dobrze na twardym drewnie liściastym czy słomie zbóż. Grzyb ten jest bardzo dobry w smaku i można go przyrządzać tak samo jak inne boczniaki. Wytwarza duże mięsiste owocniki o kolorze białym, lekko szarym czy lekko brązowym. Kolor może się zmieniać w zależności od natężenia światła w pomieszczeniu uprawnym oraz temperatury. 

 Oprócz walorów smakowych  boczniaki posiadają duże wartości odżywcze. Są bogate w witaminy z grupy B (B1,B2 i B6), zawierają także duże ilości witaminy PP, niacyny oraz związki mineralne (potasu, wapnia, sodu, magnezu, żelaza, fosforu, cynku). Nie możemy tu zapomnieć o wartościowym białku, które w około 70% trawione jest przez organizm człowieka. W owocnikach boczniaka wykryto obecność B-D-glukanu, substancji która działa przeciwnowotworowo. Ponadto zawarty w boczniaku kwas foliowy i enzymy powodują obniżenie poziomu cholesterolu we krwi.KRÓTKA POGLĄDOWA INSTRUKCJA UPRAWY

SZCZEGÓŁOWA INSTRUKCJA UPRAWY ZNAJDUJE SIĘ W KARTONIKU.

grzybnia z substratem boczniak eryngii

Koszyk  

jest pusty