grzybyhobby.pl

Reklama

eBiuletyn-Newsletter

Boczniak cytrynowy ZESTAW (grzybnia+substrat)

Boczniak cytrynowy ZESTAW (grzybnia+substrat)

BOCZNIAK CYTRYNOWY zestaw grzybni z suchym substratem - Produkt tego typu nadaje się idealnie do amatorskiej uprawy grzybów. Z zestawu można uzyskać 9 kg gotowego zaszczepionego podłoża boczniaka cytrynowego zwanego również boczniakiem lejkowatym.

Więcej szczegółów

Promocja!
25,99 zł brutto

29,99 zł brutto

Stan:

60 dostępnych


owocniki boczniaka cytrynowego


Zestaw do amatorskiej uprawy
BOCZNIAKA CYTRYNOWEGO pleurotus citrinopileatus, zwany również Boczniakiem Lejkowatym. 


    Zestawy zawierają wszystko to, aby każdy z Państwa mógł, w jak najprostszy sposób, zacząć własną amatorską uprawę grzybów.

 Suchy substrat po nawilżeniu i zaszczepieniu daje nam ponad 9kg gotowego podłoża - IDEALNEGO, pod względem składu chemicznego,  do przerostu i wydania owocników przez daną grzybnię.


    Praktycznie każdy gatunek  z prezentowanych zestawów grzybów, opr&´cz wspaniałego smaku i dużych wartości odżywczych, oferuje również szereg właściwości leczniczych.
    Właściwości lecznicze grzybów znane są nie tylko z medycyny ludowej - głównie Dalekiego Wschodu, ale również z szeregu publikacji naukowych, które ukazują się na przełomie ostatnich lat także w Polsce (szerzej o właściwościach witalnych i leczniczych grzybów,piszemy na naszej stronie internetowej).


Waga gotowego substratu: 2 x 4,5kg
Miejsce uprawy: piwnica, garaż, zacienione miejsce w ogrodzie, itp.
Pierwsze zbiory: 6-10 tygodni
Temperatura hodowli: +18ºC ~ + 28ºC
waga kartonika: ok 3 kg 

 

 
  Boczniak cytrynowy jest krewnym boczniaka ostrygowatego. Ze względu na to, że owocuje późnym latem, pokrywa okres, kiedy boczniak ostrygowaty nie wytwarza owocników (plonuje w wyższych temperaturach). Podobnie jak boczniak ostrygowaty zawiera glukany, które zwiększają odporność organizmu przeciw wirusom i hamują rozwój niektórych rodzajów nowotworów złośliwych. Inne aktywne biologicznie substancje zmniejszają poziom cholesterolu w surowicy krwi.

Uprawiane gatunki pochodzą głównie Chin oraz Japonii a jego owocniki posiadają cytrynowo żółty kolor. Kapelusze mają wielkość 2-5 cm i posiadają lejkowate zagłębienie na środku. Trzon jest koloru białego ustawiony centralnie. Dlatego owocniki w kępie występują jakby pojedynczo i nie zachodzą wyraźnie na siebie.
 Kępy są zwykle złożone z dużej ilości owocników, a ich liczba często przekracza kilkadziesiąt sztuk.


KRÓTKA POGLĄDOWA INSTRUKCJA UPRAWY

SZCZEGÓŁOWA INSTRUKCJA UPRAWY ZNAJDUJE SIĘ W KARTONIKU.

grzybnia z substratem boczniak eryngii

Koszyk  

jest pusty