grzybyhobby.pl

Reklama

eBiuletyn-Newsletter

Lakownica lśniąca REISHI ZESTAW (grzybnia+substrat)

Lakownica lśniąca REISHI ZESTAW (grzybnia+substrat)

LAKOWNICA LŚNIĄCA zestaw grzybni z suchym substratem - Produkt tego typu nadaje się idealnie do amatorskiej uprawy grzybów. Z zestawu można uzyskać 9 kg gotowego zaszczepionego podłoża lakownicy lśniącej zwanej również reishi.

Więcej szczegółów

Promocja!
25,99 zł brutto

29,99 zł brutto

Stan:

28 dostępnych

Zestaw do amatorskiej uprawy
LAKOWNICY LŚNIĄCEJ ganoderma lucidum, znanego jako REISHI, LING ZHI.
 


    Zestawy zawierają wszystko to, aby każdy z Państwa mógł, w jak najprostszy sposób, zacząć własną amatorską uprawę grzybów.

 Suchy substrat po nawilżeniu i zaszczepieniu daje nam ponad 9kg gotowego podłoża - IDEALNEGO, pod względem składu chemicznego,  do przerostu i wydania owocników przez daną grzybnię.


    Praktycznie każdy gatunek  z prezentowanych zestawów grzybów, oprócz wspaniałego smaku i dużych wartości odżywczych, oferuje również szereg właściwości leczniczych.
    Właściwości lecznicze grzybów znane są nie tylko z medycyny ludowej - głównie Dalekiego Wschodu, ale również z szeregu publikacji naukowych, które ukazują się na przełomie ostatnich lat także w Polsce (szerzej o właściwościach witalnych i leczniczych grzybów,piszemy na naszej stronie internetowej).


Waga gotowego substratu: 2 x 4,5kg
Miejsce uprawy: piwnica, garaż, zacienione miejsce w ogrodzie, itp.
Pierwsze zbiory:8-15 tygodni
Temperatura hodowli: +18ºC ~ + 25ºC
waga kartonika: ok 3 kg 

 

 

Lakownica lśniąca występuje w Polsce w warunkach naturalnych na drewnie drzew liściastych. Jest dość rzadka i pod ścisłą ochroną. Jej owocniki są jednoroczne, w odróżnieniu od innych gatunków lakownic, których owocniki mogą pozostawać na martwym drewnie nawet przez kilka lat.

Owocniki tworzące się w naturze są płaskie, prawie koliste lub nerkowate, na krótszym lub dłuższym bocznym trzonie. Kapelusz jest barwy czerwonej do wiśniowobrązowej, a starszy czerwonobrązowoczarny, błyszczący jakby lakierowany. Brzeg owocnika jest charakterystycznie jasny, barwy białej lub żółtej. Miąższ jest twardy, po wyschnięciu zdrewniały. Grzyb wygląda jakby był wykonany z laki, stąd też wzięła się jego polska nazwa.  W uprawie, w zależności od warunków panujących podczas tworzenia owocników, mogą przybierać one formę talerzykowata lub wydłużoną, wielokrotnie rozgałęzioną.

JEST GRZYBEM UWAŻANYM ZA NAJBARDZIEJ LECZNICZY ZE WSZYSTKICH GRZYBÓW NA ŚWIECIE.


- stosuje się go w leczeniu nowotworów piersi, macicy, prostaty, żołądka, nerek, wątroby, trzustki, mózgu, przełyku, gardła, płuc, okrężnicy
 - pomaga w leczeniu schorzeń układu sercowo-naczyniowego
 - pomaga w obniżeniu wysokiego ciśnienia krwi oraz obniza poziom cholesterolu we krwi
 - skuteczna w leczeniu przewlekłego zapalenia oskrzeli, astmy oskrzelowej oraz innych chorób o podłożu alergicznym
 - posiada wszechstronne działanie przeciw wirusowe oraz przeciw bakteryjne
 - opóźnia procesy starzenia organizmu
 - stosuje sie również w procesie leczenia  zapalenia opon mózgowych


KRÓTKA POGLĄDOWA INSTRUKCJA UPRAWY

SZCZEGÓŁOWA INSTRUKCJA UPRAWY ZNAJDUJE SIĘ W KARTONIKU.

grzybnia z substratem boczniak eryngii

Koszyk  

jest pusty