grzybyhobby.pl

Reklama

eBiuletyn-Newsletter

Shiitake twardziak jadalny ZESTAW (grzybnia+substrat)

Shiitake twardziak jadalny ZESTAW (grzybnia+substrat)

SHIITAKE zestaw grzybni z suchym substratem - Produkt tego typu nadaje się idealnie do amatorskiej uprawy grzybów. Z zestawu można uzyskać 9 kg gotowego zaszczepionego podłoża twardziaka jadalnego zwanego również shiitake.

Więcej szczegółów

Promocja!
25,99 zł brutto

29,99 zł brutto

Stan: Tego produktu brak w magazynie

0 dostępny


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny


twardziak japoński


Zestaw do amatorskiej uprawy
TWARDZIAKA JADALNEGO lentinula edodes, znanego jako SHII-TAKE

    Zestawy zawierają wszystko to, aby każdy z Państwa mógł, w jak najprostszy sposób, zacząć własną amatorską uprawę grzybów.

 Suchy substrat po nawilżeniu i zaszczepieniu daje nam ponad 9kg gotowego podłoża - IDEALNEGO, pod względem składu chemicznego,  do przerostu i wydania owocników przez daną grzybnię.


    Praktycznie każdy gatunek  z prezentowanych zestawów grzybów, oprócz wspaniałego smaku i dużych wartości odżywczych, oferuje również szereg właściwości leczniczych.
    Właściwości lecznicze grzybów znane są nie tylko z medycyny ludowej - głównie Dalekiego Wschodu, ale również z szeregu publikacji naukowych, które ukazują się na przełomie ostatnich lat także w Polsce (szerzej o właściwościach witalnych i leczniczych grzybów,piszemy na naszej stronie internetowej).


Waga gotowego substratu: 2 x 4,5kg
Miejsce uprawy: piwnica, garaż, zacienione miejsce w ogrodzie, itp.
Pierwsze zbiory:8-12 tygodni
Temperatura hodowli: +10ºC ~ + 21ºC
waga kartonika: ok 3 kg 

 

 
Shii-take (twardziak) – japoński grzyb o barwie kapelusza od jasnobrązowej do czekoladobrązowej. Należy do gatunków grzybów cieszących się coraz to większym zainteresowaniem w Polsce.

Shitake jest bardzo znanym grzybem w świecie, uprawianym ze względu na właściwości smakowe, zapachowe oraz lecznicze.

W tradycyjnej medycynie chińskiej znane również jako „eliksir życia” z powodu swojego unikalnego składu, który powoduje odzyskanie wigoru i witalności, wzmacnia system odpornościowy oraz pomaga w zwalczaniu stresu. Jednak ich najważniejsze zalety to działanie złożonego węglowodanu, który pobudza układ immunologiczny do zwalczania komórek nowotworowych oraz zapobiega starzeniu się. Odmładzają organizm od środka, co pozwala zachować na dłużej młody wygląd oraz lepsze samopoczucie. Jest bardzo silnym utleniaczem, niszczy wolne rodniki i zapobiega starzeniu się skóry. 


KRÓTKA POGLĄDOWA INSTRUKCJA UPRAWY

SZCZEGÓŁOWA INSTRUKCJA UPRAWY ZNAJDUJE SIĘ W KARTONIKU.

grzybnia z substratem boczniak eryngii

Koszyk  

jest pusty