grzybyhobby.pl

Reklama

eBiuletyn-Newsletter

Łuskwiak NAMEKO ZESTAW (grzybnia+substrat)

Łuskwiak NAMEKO ZESTAW (grzybnia+substrat)

ŁUSKWAK NAMEKO zestaw grzybni z suchym substratem - Produkt tego typu nadaje się idealnie do amatorskiej uprawy grzybów. Z zestawu można uzyskać 9 kg gotowego zaszczepionego podłoża łuskwiaka nameko.

Więcej szczegółów

Promocja!
25,99 zł brutto

29,99 zł brutto

Stan:

60 dostępnych

Zestaw do amatorskiej uprawy
ŁUSKWIAKA NAMEKO pholiota nameko.
 


    Zestawy zawierają wszystko to, aby każdy z Państwa mógł, w jak najprostszy sposób, zacząć własną amatorską uprawę grzybów.

 Suchy substrat po nawilżeniu i zaszczepieniu daje nam ponad 9kg gotowego podłoża - IDEALNEGO, pod względem składu chemicznego,  do przerostu i wydania owocników przez daną grzybnię.


    Praktycznie każdy gatunek  z prezentowanych zestawów grzybów, oprócz wspaniałego smaku i dużych wartości odżywczych, oferuje również szereg właściwości leczniczych.
    Właściwości lecznicze grzybów znane są nie tylko z medycyny ludowej - głównie Dalekiego Wschodu, ale również z szeregu publikacji naukowych, które ukazują się na przełomie ostatnich lat także w Polsce (szerzej o właściwościach witalnych i leczniczych grzybów,piszemy na naszej stronie internetowej).


Waga gotowego substratu: 2 x 4,5kg
Miejsce uprawy: piwnica, garaż, zacienione miejsce w ogrodzie, itp.
Pierwsze zbiory:4-10 tygodni
Temperatura hodowli: +13ºC ~ + 20ºC
waga kartonika: ok 3 kg 

 

 

Łuskwiak nameko  w warunkach naturalnych występuje na terenie północnej Japonii, a także w zimniejszych rejonach Chin. Spotykany jest na drewnie obumarłych dębów i buków.

Owocniki niezbyt duże, o kapeluszu średnicy 2-7 cm, osadzonym na centralnie umieszczonym trzonie o długości 5-8 cm. Kapelusz lekko wypukły lub płaski. Ma barwę miodowo-brązową. Powierzchnia kapelusza jest błyszcząca i lepka. Blaszki są początkowo żółtawe i brązowieją z wiekiem. Owocniki występują kępami.

ZALICZANY DO GRZYBÓW WITALNYCH ZE WZGLĘDU NA UDOKUMENTOWANE WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE

-posiada właściwości wzmacniające organizm
 - dodaje energi i animuszu
 - krzepi
 - pobudza procesy myslowe
 - wykazuje skuteczność przeciwnowotworową


KRÓTKA POGLĄDOWA INSTRUKCJA UPRAWY

SZCZEGÓŁOWA INSTRUKCJA UPRAWY ZNAJDUJE SIĘ W KARTONIKU.

grzybnia z substratem boczniak eryngii

Koszyk  

jest pusty