grzybyhobby.pl

Reklama

eBiuletyn-Newsletter

Pieczarka Polna 1kg (ziarno)

Pieczarka Polna 1kg (ziarno)

Wszystkie zdjęcia

Pieczarka dzika- pieczarka polna, szlachetna - Grzybniaw postaci zaszczepionych ziaren zbóż, umieszczonych w specjalnym worku z mikrofiltrem, który gwarantuje sterylność i wyklucza skażenie biologiczne!

Więcej szczegółów


13,99 zł brutto

Stan:

4 dostępnych


pieczarka polna grzybnia na ziarnie

Grzybnia pieczarki polnej (Agaricus compestris).

IDEALNA DO ZAKŁADANIA AMATORSKIEJ UPRAWY W POMIESZCZENIACH CZY OTWARTYM TERENIE.

Grzybnia ta sprzedawana jest w postaci ziarnistej (1kg ziaren zbóż zaszczepionych grzybnią), umieszczona w specjalnym worku z mikrofiltrem, który gwarantuje sterylność oraz wyklucza skażenie biologiczne !

pieczarka dzika grzybnia

Pieczarka polna nazywana jest również pieczarką prawdziwą, szlachetną lub dziką. Występuje od maja do listopada na łąkach, pastwiskach, miedzach w ogrodach i rowach przydrożnych, najczęściej na dobrze nawożonych miejscach.

Jest świetnym grzybem jadalnym uważanym za smaczniejszy od pieczarki hodowlanej. Miąższ ścisły, jędrny, biały na przekroju miejscami różowieje, zapach grzybowo-anyżkowy.

Kapelusz pieczarki polnej jest biały, jedwabistowłóknisty, nagi lub z rzadkimi szarobrązowymi łuskami na na czubku, za młodu prawie kulisty później wypukły a na koniec spłaszczony. W młodych owocnikach brzeg kapelusza połączony jest z trzonem błoniastą osłoną, zakrywającą blaszki.Uprawę pieczarki prowadzi się, niezależnie od metody, na podłożu z obornika końskiego lub na tzw. podłożu zastępczym ze słomy i kurzaka. Może być ona zakładana na otwartym terenie lub w pomieszczeniach.
 
 Pora zakładania uprawy zależy od warunków jakimi dysponujemy. Uprawa w pomieszczeniach ogrzewanych może odbywać się w ciągu całego roku. Pomieszczenia nieogrzewane i otwarty teren w ogrodzie uniemożliwiają prowadzenie uprawy w okresie, kiedy temperatury mogą hamować wzrost grzybni i ujemnie wpływać na plonowanie.

Uprawę na otwartym terenie można zakładać od 15-20 kwietnia do końca lipca. Pod uprawę nadają się miejsca zacienione, pod krzewami i drzewami, wzdłuż muru lub żywopłotu, najlepiej od strony północnej...
 
 
1 kg grzybni wystarcza na zaszczepienie ok. 100-200kg podłoża po fermentacji.
 
Szczegółowe instrukcje uprawy grzybów, znajdą Państwa na Naszej stronie internetowej grzybyhobby.pl w dziale instrukcje -  TUTAJ
 
grzybnia ziarnista
 

 

Koszyk  

jest pusty