grzybyhobby.pl

Reklama

eBiuletyn-Newsletter

Polówka Wiązkowa 1kg (ziarno)

Polówka Wiązkowa 1kg (ziarno)

Wszystkie zdjęcia

Polówka wiązkowa - grzybnia ta sprzedawana jest w postaci zaszczepionych ziaren zbóż, umieszczonych w specjalnym worku z mikrofiltrem (gwarantuje sterylność i wyklucza skażenie biologiczne!)

Więcej szczegółów


13,99 zł brutto

Stan:

4 dostępnych


 GRZYBNIA POLÓWKI WIĄZKOWEJ  -GRZYB PIOPINO-

IDEALNA DO ZAKŁADANIA AMATORSKIEJ UPRAWY NA SŁOMIE CZY DREWNIE.

1 kg grzybni wystarcza na zaszczepienie aż 20-30 kg mokrej sieczki słomianej
ok. 2-3 worków

polowka grzybnia ziarnista
Polówka wiązkowa – Agrocybe aegerita

Polówka znana była już w starożytności. Rzymianie i Grecy cenili ją jako smaczny grzyb jadalny. W krajach śródziemnomorskich pol&´wkę uprawia się na karpach, pozostałych po ścięciu topoli. Stosuje się tam prymitywną metodę szczepienia, polegającą na wtarciu w powierzchnię ściętego drzewa blaszek dojrzałych owocników i przykryciu karpy darnią. Zarodniki polówki kiełkują w ciepłym klimacie dość szybko, a grzybnia rozrasta się w drewnie. Pniaki rozkładane są w ciągu kilku lat. Korzyść jest podwójna, bo unika się kłopotliwego rugowania karp, a jednocześnie zbiera świeże grzyby. Polówka w naturze występuje głównie w krajach śródziemnomorskich. W środkowej i północnej Europie jest dość rzadka. Grzyby występują zwykle w kępach, na pniakach i gałęziach topoli i wierzby, a także wiązów, jesionów i bzu czarnego.

Owocniki polówki mają kapelusze o barwie szarobrunatnej lub zółtorudawej, średnicy 2-10cm. Blaszki są białawe, z wiekiem przybierające kolor brązowocynamonowy. Trzon jest dość długi, nawet do 15 cm, z wyraźnym białym pierścieniem w górnej części. Jadalne są kapelusze. Trzony są dość twarde i łykowate.

Uprawę polówki możemy prowadzić na drewnie lub trocinach, podobnie jak boczniaka. Najlepsze jest drewno topoli i wierzby, ale można użyć także innych gatunków. W uprawie na drewnie na otwartym terenie owocniki będziemy zbierać jesienią lub wiosną. Plonowanie trwa przez 3-4 lata.

Polówka daje się też uprawiać metodą ściółkową na trocinach lub odpadach drewna, podobnie jak pierścieniak. Jednakże uzyskane plony będą znacznie mniejsze.


Na niewielką skalę do uprawy polówki można wykorzystać pomieszczenia takie jak altanki, piwnice, garaże, ziemianki itp., można też uprawiać na wolnym powietrzu, w miejscach osłoniętych od słońca i wiatru w okresie wiosennym i jesiennym.

Podłożem może być słoma zbóż, drewno, odpady drzewne (zrąbki).


Szczegółowe instrukcje uprawy grzybów, znajdą Państwa na Naszej stronie internetowej grzybyhobby.pl w dziale instrukcje -  TUTAJ
 
grzybnia ziarnista

 

 

Koszyk  

jest pusty