grzybyhobby.pl

Reklama

eBiuletyn-Newsletter

Żagwica Listkowata 1kg (ziarno)

Żagwica Listkowata 1kg (ziarno)

Wszystkie zdjęcia

Maitake - Żagwica listkowata grzybnia ta sprzedawana jest w postaci zaszczepionych ziaren zbóż, umieszczonych w specjalnym worku z mikrofiltrem (gwarantuje sterylność i wyklucza skażenie biologiczne).

Więcej szczegółów


13,99 zł brutto

Stan: Tego produktu brak w magazynie

0 dostępny


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny


 GRZYBNIA ŻAGWICY LISTKOWATEJ -grifola Frondosa-

IDEALNA DO ZAKŁADANIA AMATORSKIEJ UPRAWY NA TROCINACH CZY DREWNIE.

 

1 kg grzybni wystarcza na zaszczepienie 2-3 DREWNIANYCH KŁÓD czy PNI.

zagwica listkowata grzybnia na ziarnie

Żagwica listkowata - Grifola Frondosa
MAITAKE


Nazwa Maitake pochodzi od japonskich slów ‘mai’ (tanczyc) i ‘take’ (grzyb), czyli po prostu „tanczacy grzyb”.
W stanie naturalnym występuje bardzo rzadko w Polsce na korzeniach drzew liściastych, buka, dębu, klonów, grabu, w lasach liściastych (pozornie na ziemi).
Podlega całkowitej ochronie! Jeden z najbardziej zagrożonych gatunków, ze względu na okazałe rozmiary, zwracający uwagę kształt oraz przydatność do jedzenia.
Grzyby te spotykane sa w róznych barwach, od bialej do ciemnoszarej. Ich kolor zalezy od dostepu swiatla, im go wiecej tym sa ciemniejsze. Kapelusze nakladaja sie na siebie i sprawiaja wrazenie tanczacych motyli.
Grzyby Maitake wyrastaja z centralnego trzonu, a ich powierzchnie pokrywaja bialawe pory lezace bardzo blisko siebie.
Ze względu na udokumentowane właściwości lecznicze tego grzyba, zaliczany jest do grupy grzybów witalnych używanych w mykoterapi.
Na skalę wielkotowarową uprawiana jest w Japonii, Chinach, Korei czy USA. Wielkotowarowa uprawa na trocinach tego grzyba jest dość trudna, ze względu na konieczność zachowania różnych warunków w czasie wiązania się owocników.
Uprawę amatorską możemy prowadzić na drewnie drzew liściastych, szczególnie zlecany jest dąb, buk, jesion, topola oraz na trocinach i substratach trocinowo-organicznych..

Podłożem do uprawy mogą być trociny, kłody i pnie drzew. 


Szczegółowe instrukcje uprawy grzybów, znajdą Państwa na Naszej stronie internetowej grzybyhobby.pl w dziale instrukcje -  TUTAJ
 
grzybnia ziarnista

 

 

Koszyk  

jest pusty