grzybyhobby.pl

Reklama

eBiuletyn-Newsletter

Boczniak Ostrygowaty 3kg (ziarno)

Boczniak Ostrygowaty 3kg (ziarno)

Wszystkie zdjęcia

Boczniak ostrygowaty - 3kg grzybnia sprzedawana w postaci zaszczepionych ziaren zbóż, umieszczonych w specjalnym worku z mikrofiltrem, który gwarantuje sterylność iz wyklucza skażenie biologiczne!

Więcej szczegółów


29,99 zł brutto

Stan: Tego produktu brak w magazynie

0 dostępny


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny


 GRZYBNIA BOCZNIAKA Ostrygowatego na ziarnie  

3 kg grzybni wystarcza na zaszczepienie aż 60-100 kg mokrej sieczki słomianej  ok. 10 worków


Boczniak to grzyb o wysokich walorach konsumpcyjnych. Oprócz walorów smakowych boczniak posiada duże wartości odżywcze. Jest bogaty w witaminy z grupy B (B1,B2 i B6), zawiera także duże ilości witaminy PP, niacyny oraz związki mineralne (potasu, wapnia, sodu, magnezu, żelaza, fosforu, cynku). Nie możemy tu zapomnieć o wartościowym białku, które w około 70% trawione jest przez organizm człowieka. W owocnikach boczniaka wykryto obecność B-D-glukanu, substancji która działa przeciwnowotworowo. Ponadto zawarty w boczniaku kwas foliowy i enzymy powodują obniżenie poziomu cholesterolu we krwi.
Na niewielką skalę do uprawy boczniaka można wykorzystać pomieszczenia takie jak altanki, piwnice, garaże, ziemianki itp., można też uprawiać na wolnym powietrzu, w miejscach osłoniętych od słońca i wiatru w okresie wiosennym i jesiennym.

Podłożem może być słoma zbóż lub drewno.

Szczegółowe instrukcje uprawy grzybów, znajdą Państwa na Naszej stronie internetowej grzybyhobby.pl w dziale instrukcje -  TUTAJ
 
grzybnia ziarnista

 

Koszyk  

jest pusty