grzybyhobby.pl

Reklama

eBiuletyn-Newsletter

Boczniak Eryngii 1kg (ziarno)

Boczniak Eryngii 1kg (ziarno)

Wszystkie zdjęcia

Eryngii- Boczniak Mikołajkowy grzybnia w postaci zaszczepionych ziaren zbóż, umieszczonych w specjalnym worku z mikrofiltrem, który gwarantuje sterylność i wyklucza skażenie biologiczne!

Więcej szczegółów


13,99 zł brutto

Stan:

57 dostępnych


boczniak eryngi grzybnia na ziarnie

Grzybnia boczniaka MIKOŁAJKOWEGO (Pleurotus ERYNGI).

IDEALNA DO ZAKŁADANIA AMATORSKIEJ UPRAWY NA DREWNIANYCH PNIAKACH, PODŁOŻU SŁOMIANYM CZY Z TROCIN.

Grzybnia ta sprzedawana jest w postaci ziarnistej (1kg ziaren zbóż zaszczepionych grzybnią), umieszczona w specjalnym worku z mikrofiltrem, który gwarantuje sterylność oraz wyklucza skażenie biologiczne !

W naturze występuje we wschodniej Europie i połnocnej Afryce oraz centralnej Azji.Boczniak ten jest często nazywany „królewskim”, ze względu na smaczne i okazałe owocniki. 

 

Wygląd i wielkość owocnik&´w tego gatunku zmieniają się pod wpływem warunków zewnętrznych, ale pozostają charakterystyczne dla odmiany. Kapelusz ma barwę kremową do jasnobrązowej, a trzon jest biały, osadzony centralnie i jest jadalny. Kapelusze o średnicy 3–12 cm, są początkowo wypukłe, a w miarę wzrostu mają pogłębiające się wklęśnięcie w środku. Trzon jest gruby, długości 3–10 cm, zwężający się ku dołowi. Należy podkreślić, że trzony wyrośniętych owocników jest miękki.

 

Boczniaka mikołajkowego możemy uprawiać na sieczce słomianej, drewnie lub trocinach drzew liściastych. Jest też idealnym kandydatem do uprawy w słojach lub butlach polipropylenowych. Gatunek ten bardzo dobrze reaguje na wysokobiałkowe dodatki organiczne dodawane do podłoża (np. otręby pszenne), które znacznie zwiększają plonowanie.

 

 

1 kg grzybni wystarcza na zaszczepienie 20-30 kg mokrej sieczki słomianej ok. 2 balotów . Słoma użyta do zaszczepienia powinna być czysta, sucha, zdrowa niezaczerniałe oraz bez pleśni. Preferuje sie słomę twardą pszenną lub żytnią, ponieważ słoma miękka np. owsiana traci swoją właściwą strukturę.
 
Grzyby są bardzo smaczne i maja lekko ostry smak. Doskonale nadają się do sosów z mięsem lub dziczyzna, potraw wegetariańskich, jak również jesiennych dan z makaronem i porami. Pleurotus eryngii jest mało rozpowszechnionym gatunkiem boczniaka, pomimo wspaniałego smaku i dużej wartości odżywczej.  
 
Szczegółowe instrukcje uprawy grzybów, znajdą Państwa na Naszej stronie internetowej grzybyhobby.pl w dziale instrukcje -  TUTAJ
 
grzybnia ziarnista

 

Koszyk  

jest pusty