grzybyhobby.pl

Reklama

eBiuletyn-Newsletter

Boczniak Ostrygowaty 1kg (ziarno)

Boczniak Ostrygowaty 1kg (ziarno)

Boczniak Ostrygowaty - Grzybnia ta sprzedawana jest w postaci zaszczepionych ziaren zbóż, umieszczonych w specjalnym worku z mikrofiltrem, który gwarantuje sterylność oraz wyklucza skażenie biologiczne!

Więcej szczegółów


10,99 zł brutto

Stan:

98 dostępnych


boczniak ostrygowaty grzybnia na ziarnie  

 

GRZYBNIA BOCZNIAKA Ostrygowatego na ziarnie 1KG 

IDEALNA DO ZAKŁADANIA AMATORSKIEJ UPRAWY NA SŁOMIE CZY DREWNIE.

 

 boczniak ostrygowaty

Boczniak to grzyb o wysokich walorach konsumpcyjnych. Oprócz walorów smakowych boczniak posiada duże wartości odżywcze. Jest bogaty w witaminy z grupy B (B1,B2 i B6), zawiera także duże ilości witaminy PP, niacyny oraz związki mineralne (potasu, wapnia, sodu, magnezu, żelaza, fosforu, cynku). Nie możemy tu zapomnieć o wartościowym białku, które w około 70% trawione jest przez organizm człowieka. W owocnikach boczniaka wykryto obecność B-D-glukanu, substancji która działa przeciwnowotworowo. Ponadto zawarty w boczniaku kwas foliowy i enzymy powodują obniżenie poziomu cholesterolu we krwi.
Na niewielką skalę do uprawy boczniaka można wykorzystać pomieszczenia takie jak altanki, piwnice, garaże, ziemianki itp., można też uprawiać na wolnym powietrzu, w miejscach osłoniętych od słońca i wiatru w okresie wiosennym i jesiennym.

Podłożem może być słoma zbóż lub drewno.
 

Szczegółowe instrukcje uprawy grzybów, znajdą Państwa na Naszej stronie internetowej grzybyhobby.pl w dziale instrukcje -  TUTAJ
 
grzybnia ziarnista

 

 

Koszyk  

jest pusty