grzybyhobby.pl

Reklama

eBiuletyn-Newsletter

Shii-take 1kg (ziarno)

Shii-take 1kg (ziarno)

Twardziak Jadalny - shiitake grzybnia  w postaci zaszczepionych ziaren zbóż, umieszczonych w specjalnym worku z mikrofiltrem, który gwarantuje sterylność i wyklucza skażenie biologiczne!

Więcej szczegółów


10,99 zł brutto

Stan:

13 dostępnych


 GRZYBNIA SHII-TAKE na ziarnie 1KG 


IDEALNA DO ZAKŁADANIA AMATORSKIEJ UPRAWY NA SŁOMIE CZY DREWNIE  

 

Shitake jest bardzo znanym grzybem uprawianym ze względu na właściwości smakowe, zapachowe oraz lecznicze.

W tradycyjnej medycynie chińskiej znane również jako „eliksir życia” z powodu swojego unikalnego składu, który powoduje odzyskanie wigoru i witalności, wzmacnia system odpornościowy oraz pomaga w zwalczaniu stresu. Jednak ich najważniejsze zalety to działanie złożonego węglowodanu, który pobudza układ immunologiczny do zwalczania komórek nowotworowych oraz zapobiega starzeniu się. Grzyby Shitake są najstarszym na świecie grzybem uprawianym przez człowieka. Odmładzają organizm od środka, co pozwala zachować na dłużej młody wygląd oraz lepsze samopoczucie. Jest bardzo silnym utleniaczem, niszczy wolne rodniki i zapobiega starzeniu się skóry. Twardziaki japońskie są do spożycia w stanie świeżym, suszonym, nadają się do marynowania.


Do amatorskiej uprawy shitake, można wykorzystać pomieszczenia takie jak altanki, piwnice, garaże, ziemianki itp., można też uprawiać na wolnym powietrzu, w miejscach osłoniętych od słońca i wiatru w okresie wiosennym i jesiennym.

Podłożem może być słoma zbóż lub drewno.

 

Szczegółowe instrukcje uprawy grzybów, znajdą Państwa na Naszej stronie internetowej grzybyhobby.pl w dziale instrukcje -  TUTAJ
 
grzybnia ziarnista

 

Koszyk  

jest pusty