grzybyhobby.pl

Reklama

eBiuletyn-Newsletter

Boczniak Cytrynowy 1kg (ziarno)

Boczniak Cytrynowy 1kg (ziarno)

Wszystkie zdjęcia

Boczniak Cytrynowy - Pleurotus citrinopileatus Grzybnia  w postaci zaszczepionych ziaren zbóż, umieszczonych w specjalnym worku z mikrofiltrem ( gwarantuje sterylność i wyklucza skażenie biologiczne)

Więcej szczegółów


13,99 zł brutto

Stan: Tego produktu brak w magazynie

0 dostępny


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny


 boczniak cytrynowy grzybnia ziarnista

Grzybnia boczniaka cytrynowego (Pleurotus citrinopileatus). Zwany także boczniakiem lejkowatym.


IDEALNA DO ZAKŁADANIA AMATORSKIEJ UPRAWY W POMIESZCZENIACH CZY OTWARTYM TERENIE.

Grzybnia ta sprzedawana jest w postaci ziarnistej (1kg ziaren zbóż zaszczepionych grzybnią), umieszczona w specjalnym worku z mikrofiltrem, który gwarantuje sterylność oraz wyklucza skażenie biologiczne !

 Boczniak cytrynowy tworzy owocniki o zabarwieniu złotym, do jasnożółtego. Kapelusze mają wielkość 2-5 cm i posiadają lejkowate zagłębienie na środku. Trzon jest koloru białego ustawiony centralnie. Dlatego owocniki w kępie występują jakby pojedynczo i nie zachodzą wyraźnie na siebie. Kępy są zwykle złożone z dużej ilości owocników, a ich liczba często przekracza kilkadziesiąt sztuk. Kapelusze są cienkie i kruche. Dlatego łatwo pękają. Starsze owocniki łatwo tracą żółte zabarwienie i robią wrażenie pokrytych szarobeżowym nalotem, szczególnie w centralnej części kapelusza. Owocniki wyglądają wtedy niezbyt ładnie i tracą swój delikatny, niepowtarzalny smak. Należy zbierać grzyby młode i niezbyt duże, kiedy mają żółtozłocistą barwę.

Gatunek ten występuje w warunkach naturalnych w Azji. Jest saprofitem, rozkładającym głównie drewno dębów, buków, topoli i wiązów. Boczniak cytrynowy ma wysokie wymagania termiczne. Zawiązki owocników tworzą się w temperaturze 21-27°C, a owocniki mogą dorastać w temperaturze 21-29°C. IDEALNY DO UPRAWY LETNIEJ. Tworzenie zawiązków może nie nastąpić, jeżeli temperatura otoczenia wynosi 16°C lub jest niższa. Mróz niszczy grzybnię (gdy szczepimy drewniane kłody należy je przenieść np. do piwnicy).

1 kg grzybni wystarcza na zaszczepienie 20-30 kg mokrej sieczki słomianej ok. 2 balotów. Słoma użyta do zaszczepienia powinna być czysta, sucha, zdrowa niezaczerniałe oraz bez pleśni. Preferuje sie słomę twardą pszenną lub żytnią, ponieważ słoma miękka np. owsiana traci swoją właściwą struktórę.
 

Szczegółowe instrukcje uprawy grzybów, znajdą Państwa na Naszej stronie internetowej grzybyhobby.pl w dziale instrukcje -  TUTAJ
 
grzybnia ziarnista

 

Koszyk  

jest pusty