grzybyhobby.pl

Reklama

eBiuletyn-Newsletter

Lakownica Lśniąca REISHI 1kg (ziarno)

Lakownica Lśniąca REISHI 1kg (ziarno)

Wszystkie zdjęcia

Lakownica lśniąca - Reishi, Ganoderma grzybnia sprzedawana w postaci zaszczepionych ziaren zbóż, umieszczonych w specjalnym worku z mikrofiltrem, który gwarantuje sterylność i wyklucza skażenie biologiczne!

Więcej szczegółów


13,99 zł brutto

Stan:

70 dostępnych


reishi grzybnia na ziarnie

Grzybnia lakownicy lśniącej (ganoderma lucidum). 

IDEALNA DO ZAKŁADANIA AMATORSKIEJ UPRAWY NA TROCINACH, DREWNIE .

Grzybnia ta sprzedawana jest w postaci ziarnistej (1kg ziaren zbóż zaszczepionych grzybnią), umieszczona w specjalnym worku z mikrofiltrem, który gwarantuje sterylność oraz wyklucza skażenie biologiczne !

 

grzybnia na ziarnie reishi

Lakownica lśniąca – Ganoderma lucidum

Lakownica lśniąca występuje w Polsce w warunkach naturalnych na drewnie drzew liściastych. Jest dość rzadka i pod ścisłą ochroną. Jej owocniki są jednoroczne, w odróżnieniu od innych gatunków lakownic, których owocniki mogą pozostawać na martwym drewnie nawet przez kilka lat.

Owocniki tworzące się w naturze są płaskie, prawie koliste lub nerkowate, na krótszym lub dłuższym bocznym trzonie. Kapelusz jest barwy czerwonej do wiśniowobrązowej, a starszy czerwonobrązowoczarny, błyszczący jakby lakierowany. Brzeg owocnika jest charakterystycznie jasny, barwy białej lub żółtej. Miąższ jest twardy, po wyschnięciu zdrewniały. Grzyb wygląda jakby był wykonany z laki, stąd też wzięła się jego polska nazwa. Na świecie istnieje wiele odmian lakownicy lśniącej, które różnią się zabarwieniem owocników - od żółtego, poprzez czerwony, purpurowy do prawie czarnego. W uprawie, w zależności od warunków panujących podczas tworzenia owocników, mogą przybierać one formę talerzykowata lub wydłużoną, wielokrotnie rozgałęzioną.

JEST GRZYBEM UWAŻANYM ZA NAJBARDZIEJ LECZNICZY ZE WSZYSTKICH GRZYBÓW NA ŚWIECIE.

Grzyb Ganoderma lucidum, nazywany również Lingzhi, Reishi jest znany w długiej historii Dalekiego Wschodu i wyróżniany jako „Dar Boży”, z powodu magicznego działania medycznego. Istnieje wiele opisów wychwalających grzyba, wg jednej z legend grzyb jest duszą serdecznej dziewczyny, która poświęciła się pomaganiu ubogim, chorym ludziom. Od dawna grzyb Ganoderma lucidum był postrzegany jako symbol bogactwa, szczęścia, zdrowia i długowieczności. Uważa się, że może oczyścić organizm z różnych dolegliwości, zapobiec starzeniu się, wskrzesić umierających a nawet podnieść na duchu. Oczywiście jest wiele przesad i przesądów ale wszystkie mają korzenie w doświadczeniach lekarzy i farmaceutów. Dzięki analizie składników chemicznych grzyba i ich efektywności a także eksperymentom klinicznym, współcześni naukowcy odkryli, że Ganoderma lucidum może wywierać różnorodny, pozytywny wpływ na zdrowie. Bezcenną zaletą jest to, że grzyb i produkty z niego uzyskane nie są toksyczne i nie wywołują efektów ubocznych.
 
Szczegółowe instrukcje uprawy grzybów, znajdą Państwa na Naszej stronie internetowej grzybyhobby.pl w dziale instrukcje -  TUTAJ
 
grzybnia ziarnista

 

 

Koszyk  

jest pusty