grzybyhobby.pl

Reklama

eBiuletyn-Newsletter

Opieńka Miodowa 1kg (ziarno)

Opieńka Miodowa 1kg (ziarno)

Wszystkie zdjęcia

Opieńka Miodowa - Armillaria mellea Grzybnia  sprzedawana  w postaci zaszczepionych ziaren zbóż, umieszczonych w specjalnym worku z mikrofiltrem, który gwarantuje sterylność i wyklucza skażenie biologiczne!

Więcej szczegółów


13,99 zł brutto

Stan:

5 dostępnych


opienka miodowa grzybnia na ziarnie

 Grzybnia opieńki miodowej (Armillariella mellea). 

IDEALNA DO ZAKŁADANIA AMATORSKIEJ UPRAWY NA TROCINACH, DREWNIE .
 


Grzybnia ta sprzedawana jest w postaci ziarnistej (1kg ziaren zbóż zaszczepionych grzybnią), umieszczona w specjalnym worku z mikrofiltrem, który gwarantuje sterylność oraz wyklucza skażenie biologiczne !

 


opienka miodowa owocniki

 

Opieńka miodowa w naturze rośnie od drugiej połowy września do końca października na pniach i pniakach drzew iglastych i liściastych, zwykle gromadnie.

Kapelusz miodowożółty lub rdzawobrązowy, czasami żółtozielonkawy lub czarnobrązowy, pokryty brązowymi łuskami (najciemniejsze i najgęstsze pośrodku); w dojrzałych owocnikach łuski często zanikają. Za młodu kapelusz półkulisty, później wypukły, w końcu płaski, często z tępym garbkiem pośrodku. Miąższ biały nie zmienia koloru po przekrojeniu, w kapeluszu miękki, w trzonie – twardy, włóknisty.

Grzyb jadalny po ugotowaniu, niedogotowany może spowodować u niektórych osób bóle żołądka lub lekkie zatrucie. Najlepszy do marynowania.

W Polsce bardzo znany i ceniony.


Powoduje straty w leśnictwie bo pasożytuje na żywych pniach drzew, szczególnie na świerkach. Szybko rozkłada pnie ściętych drzew np, w ogrodach,  przy drogach...


Uprawiana prawie na wszystkich gatunkach drzew zarówno liściastych jak i iglastych.
 
Szczegółowe instrukcje uprawy grzybów, znajdą Państwa na Naszej stronie internetowej grzybyhobby.pl w dziale instrukcje -  TUTAJ
 
grzybnia ziarnista

 

 

Koszyk  

jest pusty