grzybyhobby.pl

Reklama

eBiuletyn-Newsletter

Czubajka Kania 1kg (ziarno)

Czubajka Kania 1kg (ziarno)

Wszystkie zdjęcia

Czubajka Kania - Grzybnia ta sprzedawana jest w postaci zaszczepionych ziaren zbóż, umieszczonych w specjalnym worku z mikrofiltrem (gwarantuje sterylność i wyklucza skażenie biologiczne).

Więcej szczegółów


19,99 zł brutto

Stan:

9 dostępnych


 grzybnia na ziarnie czubajki kani

Grzybnia czubajki kani (MACROLEPIOTA PPROCERA).

 DO ZAKŁADANIA AMATORSKIEJ UPRAWY NA OTWARTYM TERENIE.

Grzybnia ta sprzedawana jest w postaci ziarnistej (1kg ziaren zbóż zaszczepionych grzybnią), umieszczona w specjalnym worku z mikrofiltrem, który gwarantuje sterylność oraz wyklucza skażenie biologiczne !

 

czubajka kania

CZUBAJKA KANIA (MACROLEPIOTA PPROCERA) sowa, cyganka...

 Pospolity grzyb jadalny, stosunkowo duży, czasem można znaleźć giganty o wadze prawie kilograma. W kuchni niezwykle ceniona. Jada się głównie kapelusze dorosłych osobników, które uchodzą za rarytas, panierowane w jajku są porównywane w smaku do kotleta schabowego.

W naturze spotkać go można od lipca do października na brzegach lasów liściastych i iglastych, na polanach leśnych i zrębach.

 Dorasta do wysokości 20- 40 cm. Kapelusz pokryty koncentrycznie rozłożonymi brunatnymi łuskami i popękaną skórką. Za młodu ma kształt kulisty lub jajowaty – w tym stadium łatwo pomylić kanię z muchomorem, dlatego zaleca się zbieranie kań dojrzałych, o kapeluszach wypukłych lub rozpostartych, w kształcie parasola, z garbem w środku. Brzeg kapelusza biały, lub kremowy, postrzępiony, środek ciemniejszy, niepopękany.


Grzyb ten rośnie na przefermentowanym kompoście (np. obornik koński). Znakomicie rozwija się na podłożu przeznaczonym dla pieczarek. Poniewaz należy do grzybów wapnolubnych, dlatego do podłoża używanego przy pieczarkach oraz do ziemi okrywowej należy dodać węglanu wapnia (kreda).

Uprawę na otwartym terenie można zakładać od wiosny do jesieni. Uprawę prowadzi sie w miejscach w ogrodzie przypominających, naturalne stanowisko tego grzyba.

1 kg grzybni wystarcza na zaszczepienie ok. 50kg podłoża po fermentacji.
 
Szczegółowe instrukcje uprawy grzybów, znajdą Państwa na Naszej stronie internetowej grzybyhobby.pl w dziale instrukcje -  TUTAJ
 
grzybnia ziarnista

 

 

Koszyk  

jest pusty