grzybyhobby.pl

Reklama

eBiuletyn-Newsletter

Smardz 1kg (ziarno)

Smardz 1kg (ziarno)

Wszystkie zdjęcia

Smardz - Grzybnia ta sprzedawana jest w postaci zaszczepionych ziaren zbóż, umieszczonych w specjalnym worku z mikrofiltrem, który gwarantuje sterylność oraz wyklucza skażenie biologiczne!

Więcej szczegółów


19,99 zł brutto

Stan:

35 dostępnych


 Grzybnia SMARDZA
(MORCHELLA).
Owocnika tego grzyba są w Polsce pod scisłą ochroną.


DO ZAKŁADANIA AMATORSKIEJ UPRAWY NA OTWARTYM TERENIE W OGRODZIE.

Grzybnia ta sprzedawana jest w postaci ziarnistej (1kg ziaren zbóż zaszczepionych grzybnią), umieszczona w specjalnym worku z mikrofiltrem, który gwarantuje sterylność oraz wyklucza skażenie biologiczne !

grzybnia ziarnista smardza

Smardze łac.Morchella to jadalne grzyby z rodziny workowców.  Pojawiają się wczesną wiosną, przy sprzyjającej pogodzie nawet już w połowie marca. Można je spotkać w lasach, zaroślach, łęgach, nad brzegami potoków, rzek, w starych parkach, ale także w ogódkach i na miejskich zieleńcach jeśli w celu użyźnienia gleby wysypano tam wcześniej korę.

Kapelusz smardzów jest gabczasty, kropkowany i przypomina plaster miodu. Ma zlocistobrazowy kolor i osiaga wysokosc od 5 do 20 cm, u starszych grzybów moze byc tez zóltopomaranczowy. Miazsz posiada otwory na zewnatrz, a w srodku jest bialy lub kremowy.

W Polsce wszystkie ich gatunki podlegają częściowej ochronie!!! Kiedyś były masowo zbierane, zwłaszcza na przednówku, i ich stanowiska zostały tak zniszczone, że dzisiaj są rzadkością.


Uprawa smardzy w ogrodzie jest w zasadzie wspomaganiem natury, a nie właściwą uprawą. Na jej założenie powinniśmy wybrać miejsce cieniste z niezbyt żyzną glebą, najlepiej położonej na warstwie gliny lub piasku gliniastego. Bardzo dobra będzie również przestrzeń gdzie palimy corocznie odpady z ogrodu (liście, gałęzie), lub pobliże jabłoni.
   
     
Szczegółowe instrukcje uprawy grzybów, znajdą Państwa na Naszej stronie internetowej grzybyhobby.pl w dziale instrukcje -  TUTAJ
 
grzybnia ziarnista

 

 

Koszyk  

jest pusty