grzybyhobby.pl

Reklama

eBiuletyn-Newsletter

Keramzyt 50l Frakcja 8-16

Keramzyt 50l Frakcja 8-16

Keramzyt ogrodniczy 50 litrów worek foliowy, frakcja 8-16mm.

Więcej szczegółów

Promocja!
35,90 zł brutto

39,90 zł brutto

Stan: Tego produktu brak w magazynie

0 dostępny


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny


 

KERAMZYT

FRAKCJA 8-16 (gruby)
50 l
(worek foliowy)


Keramzyt - to lekkie kruszywo budowlane, wypalane z gliny ilastej w temperaturze ok. 1100 – 1200°C. Nie emituje szkodliwych związków. Pod względem promieniotwórczości jest zaliczany do najbezpieczniejszych materiałów budowlanych. Surowcem do produkcji, są gliny pęczniejące, naturalnie występujące w przyrodzie, które to po wstępnym rozdrobnieniu i uplastycznieniu, kieruje się do pieców obrotowych. Uzyskane kruszywo jest materiałem niepalnym, obojętnym chemicznie, odpornym na wodę, działanie pleśni, grzybów i gryzoni.  Badania radiestetów dowodzą, że chroni on także przed promieniowaniem tzw. cieków wodnych.


Keramzyt w budownictwie:

Stosowany z sukcesami od początku XX wieku! Naturalne cechy keramzytu, czynia z niego doskonaly material do produkcji wielu elementów wykorzystywanych w budownictwie.

Wspaniałe właściwości kruszywa, pozwalają na płynne regulowanie temperatury wnętrz pomieszczeń budynku, chronią budynki przed nagłymi zmianami temperatur, zarówno w okresie zimowym jak i letnim. Struktura keramzytu wykazuje doskonałą zolacyjność akustyczną ścian, gwarantuje perfekcyjne zabezpieczenie przed hałasem zewnętrznym. Dzieki swoim unikalnym cechom, keramzyt używany jest do produkcji materiałów budowlanych tkich jak: lekkie betony, zaprawy ciepłochronne, wyroby pustaków ściennych i stropowych oraz innych elementów wielko- i drobnowymiarowych (prefabrykowane domy keramzytowe), i wykonywania drenaży.

 

Keramzyt w ogrodnictwie:

Trwały, lekki, porowaty i obojętny chemicznie materiał, majacy zastosowanie w charakterze elementu szkieletowego podłoża. W zależności od wypełniacza (piasek, glina, torf, gleba i molcze o różnych kwasowościach) podłoże takie może służyć w uprawach szklarniowych, tunelach foliowych lub na wydzielonych, intensywnie uprawianych i nawożonych przydomowych grządkach. Po zmieszaniu z innymi kompozytami np. kompostem, keramzyt jest szczególnie przydatny we wszystkich uprawach i pracach ogrodniczych oraz hodowlanych, w których potrzebny jest higieniczny i sprawnie działający drenaż.


Ze względu na swoje cechy ma zastostosowanie  np:

ROLNICTWO I OGRODNICTWO
uprawa kwiatów i roślin ozdobnych w doniczkach
uprawa kwiatów i warzyw w szklarniach
uprawa w ogródkach działkowych
hodowla sadzonek
uprawa metodą hydroponiki
poprawia strukturę gleby
utrzymuje właściwą wilgotność gleby
chroni korzenie przed nagłymi zmianami temperatur
zastępuje torf w uprawach

TERRARYSTYKA I AKWARYSTYKA
przy inkubacji jaj
podłoża wyściółkowe dla gadów, pająków
podloże dla roślin w akwariach

FLORYSTYKA
w kompozycjach roślinnych (estetyczne podłoże)
podłoże wodne w wazonach dla kwiatów ciętych
w transporcie kwiatów ciętych.

BUDOWNICTWO

izolacja termiczna, akustyczna dachów, poddaszy, strychów, stropów
zasypka izolacyjna obmurzy
klasyczne betony izolacyjne
izolacyjny i dekoracyjny wypełniacz tynków
 izolacyjne posadzki
 

Koszyk  

jest pusty