grzybyhobby.pl

Reklama

eBiuletyn-Newsletter

Perlit AGRO 1-6mm 125litrów

Perlit AGRO 1-6mm  125litrów

Perlit Agro frakcja 1-6mm GRUBY - worek papierowy 125l.

Więcej szczegółów


54,99 zł brutto

Stan: Tego produktu brak w magazynie

0 dostępny


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny


 

PERLIT AGRO
FRAKCJA 1-6 (osiewany)
125 l
(worek papierowy)


Doskonałe podłoża służące do rozmnażania wegetatywnego oraz dalszej uprawy roślin, zapewniające sterylne i strukturalno fizyczne warunki rozwoju dla uprawianych roślin a w szczególności dla systemu korzeniowego.

 Zalety:
 * napowietrza,
 * spulchnia,
 * podtrzymuje wilgotność,
 * poprawia ukorzenianie.

 Obecnie perlit przeżywa prawdziwy renesans, jako jednorodne podłoże inertne, dzięki rozwojowi technologii systemów hydroponicznych upraw roślin warzywnych i na kwiat cięty. Perlit jest minerałem kwarcowym pochodzenia wulkanicznego o dużym stopniu standardowości. Jest podłożem czystym biologicznie i nie aktywnym chemicznie z rzeźbioną nieregularną strukturą gąbki mineralnej. Charakteryzuje się swoistą sorbcyjnością i właściwościami buforowymi, co doskonale reguluje stosunki powietrzno-wodne. Porowata struktura umożliwia korzeniom włośnikowym pełną penetrację przestrzeni życiowej i dostępność tlenu z powietrza. Rośliny łatwo przyswajają jony mineralne rozpuszczone w wodzie nabłonkowej absorbowanej przez granule perlitu. Jest podłożem, które naturalnie wkomponowuje się w układ system korzeniowy - podłoże.
 

 Perlit w produkcji ogrodniczej dzięki swoim właściwością tj.

 sterylności,
 sorbcyjności,
 bardzo niskiemu cieżarowi właściwemu,
 właściwościom byforującym
 

 Jest nie do zastąpienia w rozmnażaniu wegetatywnym roślin w samym perlicie, niezbędny do multiplatów przy wysiewach jako materiał okrywowy, doskonały jako dodatek 10-30% do podłoży organicznych, produkcji ziem ogrodniczych, specjalistycznych podłoży pod określone rośliny - oraz polecany przy uprawie bezglebowej warzyw i kwiatów na matach z perlitu naturalnego.wych.

 

 

Koszyk  

jest pusty