grzybyhobby.pl

Reklama

eBiuletyn-Newsletter

Nalewka bursztynowa butelka kwadrat szron 200ml

Nalewka bursztynowa butelka kwadrat szron 200ml

Nalewka bursztynowa BUTELKA KWADRAT SZRON.

pojemność ok 200ml

Więcej szczegółów


9,90 zł brutto

Stan: Tego produktu brak w magazynie

0 dostępny


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny


 

NALEWKA BURSZTYNOWA

Butelka kwadrat "szron"   

+  kruszony bursztyn   200ml

(zamknięcie korek)

Nalewka bursztynowa od dawna słynie z właściwości leczniczych. Sława bursztynu- skamieniałej pod wpływem czasu żywicy wędruje do nas przez wieki. Znali Bursztyn starożytni medycy i poeci, ucierali go w moździerzach średniowieczni europejscy cyrulicy, a w krajach arabskich wykorzystywano go pod nazwą amber jako środek zapachowy w kadzidłach i maściach.

O zdrowotnym znaczeniu bursztynu wspominał już rzymski historyk Pliniusz Starszy, przekazując nam obraz kobiet noszących naszyjniki z bursztynu służące jako amulety zapobiegające chorobom migdałów i gardła.

Przypisywano też bursztynowi właściwości magiczne, uwalniające człowieka nie tylko od choroby, ale i wszelkich nieszczęść. W starożytnej Grecji amulety z elektronu (grecka nazwa bursztynu) nosili olimpijczycy, kapłani i arystokraci. Na terenie Polski, w różnych regionach znano bursztyn i wykorzystywano go w ludowym lecznictwie.

Współczesne badania naukowe potwierdziły lecznicze właściwości bursztynu. Otóż kwas bursztynowy stymuluje pracę nerek, jelit, układu nerwowego. Przede wszystkim bursztyn jednak ma właściwości przeciwzapalne. Jest uznanym lekiem na reumatyzm, astmę, schorzenia układu oddechowego. W kosmetyce także wykorzystuje się kwas i olej bursztynowy, jako środki niszczące wolne rodniki, mające działanie bakteriobójcze   i dezynfekujące, łagodzące rany pooparzeniowe.

PRZYGOTOWANIE NALEWKI
Butelkę z kryszonym bursztynem zalać 70 – procentowym lub mocniejszym spirytusem. Odstawić na dwa tygodnie. Bursztyn zabarwi spirytus na złocistobrązowy kolor. Po zużyciu nalewki bursztyn można zalać kolejny raz (ten sam bursztyn można tylko dwa razy).


PRZYKŁADY ZASTOSOWAŃ z medycyny ludowej:

Na gorączkę i przeziębienie - natrzeć nalewką raz lub dwa razy piersi i plecy chorego. Zabieg obniża temperaturę ciała i przyspiesza zdrowienie. 

Na bóle głowy – natrzeć nalewką skronie, czoło i wewnętrzne części nadgarstków.

Na bóle kręgosłupa – nacierać nalewką obolałe miejsca na kręgosłupie i mięśnie około kręgosłupa.

Nalewka bursztynowa jako dodatek do herbatki

Przeziębienie – 3 krople nalewki wlać do szklanki herbaty. Pić rano. Można łączyć z nacieraniem.

Astma – 5 kropli nalewki wlać do szklanki herbaty. Pić codziennie rano.


  bursztyn grzybyhobby

 

Koszyk  

jest pusty